PREFABRYKACJA

W ostatnich latach prefabrykacja zyskała na popularności ze względu na rosnące zapotrzebowanie na szybsze i bardziej efektywne metody budowlane. Prefabrykacja pozwala na skrócenie czasu budowy i zmniejszenie kosztów, ponieważ elementy mogą być produkowane równocześnie z przygotowaniem placu budowy. Ponadto, jakość prefabrykowanych elementów jest zwykle wyższa, ponieważ są one produkowane w kontrolowanych warunkach fabrycznych, co zapewnia lepszą precyzję i wytrzymałość.

FIRMA BUDIZOL ISTNIEJE OD POKOLEŃ

Jesteśmy polską dwupokoleniową firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem.

Braliśmy udział w wielu, standardowych oraz niezwykle złożonych inwestycjach w kraju i za granicą. Rozszerzenie naszej działalności o produkcję, pozwoliło nam zadbać o bezkompromisową jakość projektów na każdym kroku. Posiadamy bardzo nowoczesne fabryki prefabrykatów żelbetowych i drewnianych, kompleksowe zaplecze technologiczne oraz laboratorium, w którym nasi wybitni inżynierowie opracowali przez nas innowacyjny systemu budowy prefabrykowanych obiektów energooszczędnych Energia³. Po realizacjach na dużą skalę – galeriach handlowych, hotelach czy osiedlach mieszkaniowych w Polsce, Szwecji, Niemczech i innych krajach, zwróciliśmy się do pierwotnego projektu domu. Całe nasze dotychczasowe doświadczenie zamknęliśmy w Budihome.

Punktem zwrotnym była dla nas realizacja innowacyjnego budynku Sprzeczna 4 oraz luksusowego Rosevia Resort & SPA z komfortowymi apartamentami w oddzielnych budynkach. Praca nad tym projektem sprawiła, że spojrzeliśmy na przestrzenie mieszkalne w nowy nieszablonowy sposób, co zaowocowało projektem Budihome. Na ideę “Energii do potęgi” składa się nie tylko technologia produkcji, ale również wykorzystanie nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań i całościowa optymalizacja domu tak, by nie tylko był przyjazny dla środowiska, ale również służył swoim mieszkańcom.

HISTORIA FIRMY

W 1989 roku o Budizolu nikt jeszcze nie słyszał. Na wyłaniającym się po transformacji ustrojowej wolnym rynku swoje kroki stawiało Przedsiębiorstwo Budowlane Roman Stanisławski.

W 1989 roku o Budizolu jeszcze nikt nie słyszał. Na wyłaniającym się po transformacji ustrojowej wolnym rynku swoje pierwsze kroki stawiało Przedsiębiorstwo Budowlane Roman Stanisławski. W tamtym czasie firma świadczyła usługi związane z remontami budynków i wykonastwem, z czasem doszła kolejna gałąź czyli produkcja. “Zaczynaliśmy od ocieplania budynków proszę spojrzeć na nazwę Budizol, gdy się ją rozwinie powstaje budownictwo i izolacja” – wyjaśnia Tomasz Szatkowski, zastępca dyrektora ds. produkcji. Na przestrzeni lat firma rozwinęła skrzydła i na dzień dzisiejszy działa na wielu różnych obszarach. Oto kilka najważniejszych dat z historii firmy.

  • 1988 - Budizol stawia swoje pierwsze kroki na rynku

  • 1992 - Rozpoczęcie produkcji betonu towarowego, kostki brukowej i stropów filigranowych

  • 2000 - Otwarcie galerii Millenium we Włocławku - jednej z pierwszych realizacjij firmy.

  • 2004 - Wdrożenie linii produkcyjnej betonu wzmacnianego

  • 2005 - Ukończenie realizacji centrum handlowego "Zielone tarasy" w Elblągu

  • 2008 - Powstanie budiHOME, oraz rozpoczęcie produkcji domów prefabrykowanych

  • 2009 - Otwarcie centrum handlowego "Wzorcownia" we Włocławku

  • 2010 - Otwarcie hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy

  • 2015 - Otwarcie nowego zakładu prefabrykacji żelbetowej na ulicy Toruńskiej we Włocławku

OD REMONTÓW DO PREFABRYKACJI

Jak wyglądały kolejne etapy rozwoju firmy?

Najpierw świadczyliśmy usługi typowo budowlane, wykonywaliśmy remonty, ocieplaliśmy budynki. Po trzech, czterech latach zaczęliśmy pracować jako podwykonawcy, z czasem, staliśmy się wykonawcami. W latach 1996-1998 osiągnęliśmy status generalnego wykonawcy, wtedy to zaczęły się pojawiać duże zlecenia. Jednym z nich była budowa szkoły. To pierwszy duży kontrakt Budizolu zrealizowany od samego początku do końca. Wybudowaliśmy zespół szkół technicznych, warto dodać, że w tamtym czasie była to największa inwestycja oświatowa we Włocławku. Kolejny kontrakt podpisaliśmy na rozbudowę obiektów sportowych
Później zajęliśmy się wznoszeniem budynków mieszkalnych. Dziesięć lat po rozpoczęciu działalności zdecydowaliśmy się spróbować swoich sił jako deweloperzy. Budizol rozwijał się dynamicznie, dlatego że wciąż szukaliśmy nowych nisz, coraz to lepszej formuły na rozwój firmy. Pierwsze osiedle sturodzinne o nazwie Karolina zbudowaliśmy we Włocławku przy ulicy Leśnej. Inwestycja zakończyła się sukcesem, udało się sprzedać wszystkie mieszkania. Trochę wcześniej doszliśmy do wniosku, że oprzemy działalność firmy na jeszcze jednym filarze – produkcji.
Zaczęliśmy sprzedawać mieszanki betonowe, później kupiliśmy maszyny do produkcji kostki brukowej. Z tego co pamiętam, sześć chodników we Włocławku zrealizowano z naszych prefabrykatów, które nazywam galanterią betonową. Potem weszliśmy w produkcję elementów ściennych z kermazytu. Zaniechaliśmy to w momencie, gdy na rynku pojawiła się nowa nisza, a mało to miejsce zaraz po wejściu Polski do Unii Europejskiej.
Opisuje – Roman Stanisławski. Prezes firmy Budizol

TUTAJ POWSTAJĄ NASZE PREFABRYKATY

Nasze hale produkcyjne

WYZWANIE? NIE DLA BUDIZOLU

Sprzeczna 4 - Prefabrykacja totalna

“Manifest nowoczesnej prefabrykacji”
Tym mianem okrzyknięto jedną z naszych flagowych realizacji- budynek mieszkalny w Warszawie przy ulicy Sprzecznej 4. Pracując nad nim, staraliśmy się na nowo pokazać możliwości technologii prefabrykacji rozumianej jako prefabrykacji totalnej. Budowa z gotowych, wysoce zaawansowanych elementów, to nie tylko oszczędność czasu (1 pełną kondygnację konstrukcji zamykaliśmy w mniej niż 2 tygodnie), ale także ekologia (budynek charakteryzuje się niezwykłą szczelnością i bezwładnością cieplną), ale również atrakcyjna i nowoczesna estetyka. Realizacja ta zdobyła liczne nagrody, w tym Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy dla najlepszego budynku mieszkalnego oraz nominację SARP do Europejskiej Nagrody im. Mies van der Rhoe.
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Marcin Czechowicz_Sprzeczna-287
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

SPÓŁKI FIRMY BUDIZOL

Firma Budizol ma pod swoimi skrzydłami kilka spółek

Firma Budizol jest właścicielem kliku spółek, m.in budiHOME – prefabrykowanych, energooszczędnych domów wykonywanych w nowoczesnej technologii, czy też nagradzanym wielokrotnie budynku na Warszawskiej pradze przy ulicy Sprzeczna 4.
budizol_property
budiHOME
sprzeczna4_logo_biale
cropped-logo_budizol-1.png

CIEKAWOSTKA - BUDIZOL POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ

W oddalonej o około 37 lat świetlnych od ziemi konstelacji Corona Borealis, znajduje się gwiazda nosząca imię naszej firmy 🙂

CIEKAWOSTKA - BUDIZOL POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ

Jednak na ziemi również można zobaczyć coś kosmicznego. Chociażby kosmiczne ściany które pokazują że dzięki technologii prefabrykacji, możemy zrobić naprawdę wszystko...

Dane Firmy:

Budizol Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka Komandytowo Akcyjna

KRS 0000371338
NIP 8882905485
REGON 340154369

Dane kontaktowe:

Budizol Sp. z o.o. S.K.A
ul. Komunalna 8
87-800 Włocławek
+48 54 230 38 00
poczta@budizol.com.pl

Social media

Facebook
Youtube
LikedIn

Nawigacja:

Strona główna
Prefabrykacja
O Budizol
Kontakt
Kariera
BudiHOME
Polityka prytawności

Budizol Sp. Z.o.o. S.K.A 2023 Powered By: Błażej