Realizacje

Budizol to polska dwupokoleniowa firma z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku budowlanym.
Przez lata brała udział w wielu, standardowych oraz niezwykle złożonych inwestycjach w kraju i za granicą.
Zdobyte doświadczenie oraz ugruntowana pozycja na rynku pozwoliła spółce rozwinąć skrzydła także w branży hotelarskiej. Wszystko zaczęło się od hotelu Holiday Inn Bydgoszcz, który pierwszych gości powitał w 2010r. Następnie spółka wybudowała ekskluzywny resort Rosevia Resort & Spa nad Morzem Bałtyckim. Wyremontowała także zabytkową kamienicę przy ulicy Smolnej 40 w Warszawie, w której mieści się dziś butikowy hotel Indigo Warsaw Nowy Świat. Obecnie nieopodal Placu Zamkowego przy ulicy Miodowej w Warszawie trwają prace budowlane nad dostosowaniem Pałaców Branickich i Szaniawskich do nowej funkcji – pięciogwiazdkowego hotelu marki Autograph Collection. Otwarcie tego luksusowego hotelu planowane jest na wiosnę 2022r.

Holiday Inn Bydgoszcz

ul. Grodzka 36 85-109 Bydgoszcz +48 52 347 70 00 reservations@holiday.hgb.com.pl

Czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn Bydgoszcz to pierwsza inwestycja spółki Budizol w branży hotelarskiej. Obiekt otwarto w 2010 roku, a jednymi z jego pierwszych gości byli filmowcy i uczestnicy festiwalu Camerimage. Budynek położony jest w atrakcyjnej lokalizacji, w centrum nad rzeką Brdą w pobliżu Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi około 8443 m2. Hotel oferuje 134 pokoje gościnne, w tym 8 apartamentów, a także pokoje o podwyższonym standardzie typu Executive. Do dyspozycji gości hotel oddaje także salę fitness, saunę, taras widokowy, restaurację, lobby bar, parking podziemny, a także 6 sal konferencyjnych z dostępem światła dziennego. Architektura hotelu została zaprojektowana tak, by nie tworzyć barier komunikacyjnych, dzięki czemu budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.   

Rosevia Resort & Spa

Rozewska 23, Rozewie 84-104 Jastrzębia Góra +48 58 738 95 45 recepcja@rosevia.pl

Rosevia Resort & Spa to kolejna inwestycja firmy Budizol, która została zrealizowana w wyjątkowym miejscu na mapie polskiego wybrzeża. Malownicza działka, na której stanął resort znajduje się na najbardziej wysuniętym na północ przylądku Morza Bałtyckiego w miejscowości Rozewie, na klifie wyniesionym około 35 m n.p.m. Rosevia Resort & Spa tworzy kameralną, a jednocześnie luksusową osadę nadmorską. Budowa ośrodka trwała w latach 2014-2015, a ze względu na chroniony obszar krajobrazowy niemal 7 hektarowa działka została zabudowana tylko w niewielkim jej fragmencie. Kompleks wypoczynkowy zorganizowano w 22 budynkach nie przekraczających 2 kondygnacji, a strefę rekreacji tj: baseny, spa, punkty gastronomiczne, place zabaw i tereny sportowe rozplanowano równomiernie po całym terenie resortu. Do dyspozycji gości resort oddaje 82 apartamenty z osobnymi wejściami z zewnątrz o powierzchni od 40 do 125 m2. Architektura Rosevia Resort & Spa jest nowoczesna w wyrazie, czerpiąc 

jednocześnie inspiracje z kultury Kaszub. Do wykończenia elewacji budynków użyto dużych blaszanych łusek, łupka oraz ceramiki, czyli materiałów często pojawiających się w budownictwie regionu. Na ścianach szczytowych budynków dodatkowo umieszczono prefabrykowane płyty betonowe z odciskiem motywu inspirowanego wzorem kaszubskim. Naturalnie występująca roślinność w tym regionie została uzupełniona nowymi nasadzeniami.

Indigo Warsaw Nowy Świat

ul. Smolna 40 00-375 Warszawa +48 22 418 89 00 rezerwacja@indigowarsaw.com

Historia zabytkowej kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Smolnej 40  w Warszawie, w której dziś mieści się Hotel Indigo Warsaw Nowy Świat sięga początku XX. wieku. Reprezentacyjny obiekt położony w atrakcyjnej lokalizacji tuż obok Traktu Królewskiego  wzniesiono w 1903 roku na zlecenie hrabiego Ksawerego Branickiego. Obecnie Kamienica stanowi ikoniczny zabytek Warszawy, znajdujący się pod opieką Stołecznego Konserwatora Zabytków. W 2014 r. podniszczoną i zaniedbaną nieruchomość zakupiła spółka Budizol i dołożyła wszelkich starań, aby przy równoczesnym zachowaniu znaczącej wartości historycznej, budynek odpowiadał współczesnym standardom. W pieczołowicie odrestaurowanej kamienicy w 2017r. spółka otworzyła 4 gwiazdkowy hotel, który łączy w sobie autentyczne lokalne doświadczenia, współczesny design, nowoczesne technologie i zindywidualizowaną obsługę. Hotel Indigo to międzynarodowa marka butikowych hoteli wysokiej klasy InterContinental Hotels Group, dedykowana gościom biznesowym i 

turystycznym. Hotel Indigo Warsaw Nowy Świat do dyspozycji gości oddaje 60 designerskich pokoi z drewnianymi podłogami i wysokimi sufitami, pokoje udekorowano artystycznymi grafikami. Hotelowe lobby to strzelista, otwarta przestrzeń ukazująca przenikającą się historię z nowoczesnością a w jej centralnym punkcie zawisła instalacja składająca się z 900 kolorowych, ręcznie dmuchanych i podświetlanych kulW hotelu znajduje się także nowoczesne centrum biznesowe z 6 salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ok. 400 m2. Odwiedzający hotel goście mają do dyspozycji strefę relaksu z siłownią, sauną, łaźnią parową, a także Lobby Bar z szerokim wyborem whisky z całego świata oraz Restaurację Flo. 

tel: +48 517 060
biuro@budihome.pl
Polityka prywatności
www.budizol.com.pl