Dla najbardziej wymagających
Na potrzeby najwyższej jakości, komfortu użytkowania i parametrów technicznych odpowiada prefabrykacja hybrydowa. To produkty składające się z dwóch podstawowych materiałów konstrukcyjnych: betonu i drewna.
O hybrydach możemy mówić w dwóch kontekstach:
- elementu (gdy drewno i beton są połączone w ramach jednego prefabrykatu)
- konstrukcji (gdy prefabrykaty żelbetowe i drewniane są używane w ramach jednego budynku)
Budizol ma w portfolio realizacje w obu tych kontekstach. Szersze omówienie elementów znajdziesz w kolejnej sekcji. Tu jeszcze kilka słów o konstrukcjach.
Rosevia Resort & SPA powstało na klifie. Z tego względu kluczowe było możliwe odciążenie budynków, w czym świetnie sprawdziły się prefabrykaty drewniane. Jednocześnie istotna była trwałość elementów narażonych na największe zużycie, dlatego np. biegi schodowe są wykonane z żelbetu.
Idee te zostały rozwinięte w pełni w budiHOME. Te w pełni prefabrykowane domy posiadają np. ściany żelbetowe akumulujące ciepło i lekką konstrukcję drewnianych paneli dachowych nie tylko znacząco przyspieszających konstrukcję, ale także umożliwiających korzystanie z większej powierzchni poddasza niż przy tradycyjnej więźbie dachowej.



Jak to wygląda w praktyce?
Nagranie przedstawia budowę domu hybrydowego w miejscowości Budy-Zasłona, tuż obok granicy województw mazowieckiego i łódzkiego.
Klientowi zależało na sprawnym postawieniu wydajnego energetycznie domu całorocznego. Postanowił skorzystać z oferty budiHOME. Jak widać, budowa postępowała niezależnie od warunków pogodowych. Dla osób znających typowe budowy zaskakujący może być praktyczny brak magazynu – montaż poszczególnych elementów prefabrykowanych odbywa się bezpośrednio z kół.
Aktualnie pracujemy nad dalszymi usprawnieniami procesu montażu, w szczególności w zakresie paneli dachowych, co pozwoli jeszcze bardziej ograniczyć zakres prac niezbędnych do wykonania na placu budowy i tym samym przyspieszyć oddawanie nieruchomości w ręce klientów.
Nasze certyfikaty

Nordcert
Przyznaje certyfikaty produktów, procesów i osób w zakresie zbrojenia, betonu i kruszywa oraz edukuje w obszarze powiązanych z nimi kompetencji.

Betong och Ballast Certifiering
Szwedzki certyfikat branżowy. Oznaczone nim produkty wymagają jedynie uproszczonej kontroli odbioru i nie wymagają testowania deklarowanych właściwości.

PÜZ BAU
W aktualnej formie – organu kontrolnego prefabrykatów betonowych i żelbetowych – PÜZ BAU funkcjonuje od 2006 roku.